MATCHDATA

INFÖR/EFTER MATCHEN

Sidor

Kategorier

Meta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uppdaterad 15oktober

 HERRAR
DIVISION 2 NORRLAND

(slutspelad)
Leo Englund, Skellefteå FF  28
Robin Bergman, IFK Timrå  19
Andreas Marklund, Morön BK  19
Joel Edström, Piteå IF FF  18
Nermin Celjo, Valbo FF  16
Viacheslav Koidan, Härnösands FF  14
Granit Buzuku, IFK Timrå  14
Samuel Naiwo, Piteå IF FF  13
Joel Åman, Anundsjö IF  13
Cihan Sener, Hudiksvalls FF  13
Lewis Baker, IFK Östersund  13
Mehmed Hafizovic, IFK Timrå 12
Jack Green, Söderhamns FF   12
Mikael Jannok, Gällivare/Malmbergets FF  12
Linus Almquist, Skellefteå FF  11
Fredrik Johansson, Täfteå  IF  10
Mose Duckrell, Piteå IF  10
Andreas Smedbakken, Skellefteå FF  10
Giorgi Gogolashvili, Härnösands FF    9
Mattias Lidberg, Täfteå IK  9
Kion King, Hudiksvalls FF   9

DIVISION 3 MELLERSTA NORRLAND
(slutspelad)
Petter Thelin, Kramforsalliansen  31
Daniel Andersson Johansson, Svartviks IF  18
Rasmus Engström, Sollefteå GIF FF  16
Herman Johansson, Friska Viljor FC  15
Cherubin Tindani Boykoule, Gottne IF  14
Daniel Wallsten, Östavalls IF  14
Hans Devic, Svartviks IF  14
Christoffer Nilsson-Ihrén, Frösö IF  13
Amegio Liva, Friska Viljor FC  12
Christoffer Nerkman, Svartviks IF  12
Albin Lindblad, KB65  10
Rasmus Bergström, Friska Viljor 10

 

DIVISION 4 ÅNGERMANLAND
(slutspelad)
Sergiu Baran, Junsele IF  32
Jens Vestin, Arnäs IF  26(bilden)
Anton Larsson, Friska Viljor 2  16
Felix Boman Sidensjö   18
Mattias Persson, Undroms IF  16
Vasile Gujea, Höga Kusten  14
Martin Sjöblom, Arnäs IF  12
David Göthlin, IF Älgarna  12
Robin Östman, Arnäs IF  11
Emil Nilsson, Hägglunds IoFK  11
Mihai Bogacivic, Junsele IF   10
Phaniel Kakopande, IF Älgarna  10
Tobias Staaf, Arnäs IF  10

 

DIVISION 5
(slutspelad)
Mohammad Hosein Rahimi, Härnösands FF 2  19
Daniel Nilsson, Skorped SK  15
Solomon Koundouno, Björna IF 2   15
Ghassan Fathi Dasuki Ahmed, Härnösand FC  United  15
Daniel Johansson, Nätra GIF  14
Morie Franck Eurard Yavo, Härnösand FC  United  13
Hampus Lindberg, Ramviks IF  12
Jonas Edblom, Skorpeds SK  12
Ibrahim Fekre Kamal, Härnösand FC United  12
Giorgi Gogolashvili, Härnösands FF 2      9
Golden Tindani, Nätra GIF   9
Hannes Lundgren, Härnösands FF 2   8
Kristoffer Genlund, Skorpeds SK   8
Navid Taheri, BIK SK   8

 

DIVISION 6 ÅNGERMANLAND
(slutspelad)
Jonas Enock, Kubbe/Norrflärke IF  22
Endie Edlund, Husums IF  15 (bilden)
Henrik Näsholm, Modo FF  14
Klas Nordin, Molidens IK  12
Edvard Lindström, Modo FF  12
Erik Söderqvist, Kubbe/Norrflärke IF  10
Olle Persson, Kubbe/Norrflärke IF  9
Tobias Staaf, Arnäs IF 2  8
William Schili, Moelvens FC  8
Saro Ghadeyan, Bjärtrå IS  8
Emil Nilsson, Hägglunds IoFK  7
Kewin Wallström/Molinder, Kubbe/Norrflärke IF  7
Theodor Sahlin, Modo FF   7
André Jonsson, Molidens IK  7

 

 DAMER
DIVISION I NORRLAND
(slutspelad)

Christine Tjärnlund, Morön BK  28
Bupe Olufunmilola Okeowo, Sunnanå SK  24
Linnea Tiensuu, Team TG FF  17
Jenny Nilsson, Notvikens IK  15
Anna-Lisa Westin, Notvikens IK  14
Maria Gonzalez Pont, AFC Umeå   13
Maya Pitts, Sunnanå SK  13
Parva Zarassi, Team TG  12
Paulina Larsson, Morön BK  12
Bäst i Själevads IK: Amanda  Berglund  7

DIVISION 2 NORRA NORRLAND SYD
(slutspelad)
Simone Edefall, Kramforsalliansen  21
Johanna Byström, Kramforsalliansen  16
Maja Viström, Domsjö IF  15
Maja Bergqvist, Hörnsjö IF  14
Olivia Näsström, Domsjö IF  12
Emelie Jonsson, Umeå IK FF 2  12
Sofia Lindström, Clemensnäs IF  11
Elin Persson, Morön BK 2   9

DIVISION 2 MELLERSTA NORRLAND
(slutspelad)

Jenny Nordenberg, Kovlands IF  25
Sara Jensen, BIK SK  22
Veronica Söderström, Kovlands IF  16
Larisa Staub, Krokom/Dvärsätt  14
Joanna Wallgren, Härnösands SK  11
Engelina Nygren, Alnö IF  9
Karin Jonasson, Ope IF  8
Sanne Pettersson, Härnösand SK  8
Emma Sjölén, Heffnersklubban  8
Sandra Nilsson, Ope IF  7
Linnea Strand, Härnösand SK  7
Molly Bergquist, Härnösands SK  6
Maja Vinsa, IFK Timrå 2  6
Zoe Tomley, Alnö IF  6
Sanna Bergquist/Almqvist, Heffnersklubban   6
Jonna Wistrand, Kovlands IF   6

 

DIVISION 3 ÅNGERMANLAND
(slutspelad)
Alice Rosén, Domsjö IF 2  18 (bilden)
Ida Sundström, Hägglunds IoFK  14
Ida Norman, Bollsta IK,  14
Moa Våglund, Själevad 2/Modo FF  13
Josefine Näsholm, Själevad 2/Modo FF  11
Ann-Emelie Persson, KB65/Nätra/Sidensjö  11
Stina Hörnström, Gideälven  10
Femke Notschaele, KB65/Nätra/Sidensjö  10
Hanna Kristoffersson, Hägglunds  10
Vilma Näsholm, Bollsta IK  8
Cornelia Samuelsson, Gideälven  8
Evelina Hellström, Skorpeds SK  8
Anna Mikaelsson, Långsele AIF  7
Elisabeth Mikaelsson, LAIF  7
Mathilda Norberg, Hägglunds IoFK  7
Camilla Edlund, Junsele IF/Ramsele IK  6
Ebba Umegård. Arnäs IF  6
Tilde Tarberg, Själevads IK  6

 

DIVISION 4 ÅNGERMANLAND
(slutspelad)
Linnea Strand, Härnösand SK 2  40
Sofie Selinder Åkerlund, Kramforsalliansen 2/Frånö SK  18
Frida Lundquist, Anundsjö IF  17
Olivia Strand, Härnösand SK 2  10
Ida Backéus, Kramforsalliansen 2/Frånö SK   9
Elina Boström, Anundsjö IF  9
Linnea Lundgren, Härnösand SK 2  8
Erika Forsgren, Kramforsalliansen2/Frånö SK  8
Evelina Sundberg, Kramforsalliansen2/Frånö SK  8
Emilia Forsberg, Anundsjö IF  7
Anna Gidlund, Arnäs IF 2  6
Emma Wessling, Härnösand SK 2  6
Frida Norberg, Kramfors/Frånö SK  6
Smilla Hellberg, Härnösand SK 2  6
Thea Vikström, Höga Kusten 6

** Källa: Svenska fotbollförbundet och Ångermanlands fotbollförbund


Tags:

Inga kommentarer »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment